Embed

İlk Buluşmada Yapılmaması Gereken 10 Hareket

 

İlk buluşmanız,  2. buluşmanızın yaşanıp yaşanmayacağını  gösterir. Bu nedenle de gerçekten önemlidir. Her yapılan hareket, söylenen sözler taraflarca dikkatlice incelenir. Hatta eve döndükten sonra bile bunun üzerine uzun uzadıya düşünülür. Peki güzel bir ilişkiye adım atabilmek, ilk buluşmadan alnınızın akıyla çıkabilmek,  daha ilk buluşmada kaybeden olmamak  için yapma-ma-nız gereken hareketlerin ne olduğunu biliyor musunuz?

10- Sürekli Söylenmeyin

Bir restaurant’tasınız ve evet gerçekten de servis biraz gecikiyor. Ancak bunun için söylenmek, rahatsızlığınızı sürekli dile getirmek hatta garsonlara sinirli davranmak ilk buluşmada yapılmaması gereken ilk 10 davranış içerisinde. Potensiyel sevgiliniz sizi herşeye söylenen, olumsuz bir kişi olarak değerlendirebilir. Öyle olsanız bile ilk buluşmada bunu göstermeyin. Ben neysem Oyum da demeyin. Geçin bunları!  ilk buluşmada o kadar dürüst olmanıza hiç gerek yok.

 
9-Geç Kalmayın

9Yapmayın! Sakın ilk buluşmanıza giderken geç kalmayın. Eğer çok önemli bir özürünüz yoksa  ve sadece zamanınızı iyi planlamadığınız için geç kalıyorsanız; zaten olaya 1-0 geride başlıyorsunuz demektir. Empati kurabilmeniz önemli. Eğer daha ilk buluşmada 20 dakika bir yerde bekletilseydiniz siz ne düşünürdünüz sorusunu kendinize sorun! Herşeye rağmen geç kalırsanız da iyi bir bahane düşünmeyi unutmayın!8-Sürekli kendinizden bahsetmeyin

8İlk buluşmada karşınızdaki kişiyi etkileyebilmenin en iyi yollarından bir tanesi de onunla ilgilendiğinizi ve onun hakkında daha çok şey öğrenmek istediğinizi göstermektir. Kendinizi anlatmaktansa onun hakkında sorular sorun. Bu şekilde davranarak  2. randevunuzda kendinizi anlatmaya başlayabilirsiniz.

7-Yemek seçiminizi doğru yapın

7Birlikte ilk yemeğinizi yiyorsunuz. Evet doğal olmak önemlidir ancak yine de ilk buluşmada o kadar da gerekli değildir aslında. Yemek seçiminizi yaparken çatal-bıçak kullanarak, parça parça yiyebileceğiniz yiyecekleri tercih edin. Nasıl mı? Örneğin pizza ilk buluşmaların en doğru yemeğidir. Çatal ve bıçağınızla pizzanızdan bir parça keser ve onu ağzınıza atarsınız. Kalıntı yok, sorun yok.  Peki hangi yemeklerden uzak durmalı? Domates çorbası içmeyin illaki içecekseniz de içine kaşar peyniri koydurmayı verin. Salatayı tercih etmeyin. Çünkü soslar heryerinize bulaşabilir.  Spagetti de  yemeyin. Çünkü uzayan spagettiler kabusunuz olabilir. Siz takmıyorsanız bile karşınızdakine bu kabusu yaşatmayın!

6-Paradan bahsetmeyin

6Daha ilk randevunuzda ne kadar para kazandığınızdan ya da ailenizin ne kadar zengin olduğundan  bahsederek bu artı özelliğinizi eksiye çevirmeyin. Eğer paradan başka etkileyebilecek bir özelliğiniz yok ise o başka tabiki.  “Kıroyum ama para ben de” tavırlarını sevende bir çok nadide insanın olduğunu ve bu kuralın kati kurallar olmadığını da belirtmek de fayda var.


5-Telefonda mesajlaşmayın

5İlk buluşmanızda arkadaşlarınızdan biri size mesaj atıyor ise cevabınızı biraz beklemesi  gerektiğini de aklınızdan çıkarmayın. Daha ilk buluşmada karşınızdaki kişinin dakikalarca telefonda konuşması veya mesajlaşması kadar itici bir hareket düşünülemez.

4-Çevreyi incelemeyin

4İlk buluşmanızda çevrenizdeki insanların ne yaptığını veya orda kimlerin olup olmadığını incelemeniz hanenize büyük bir eksi işaretinin eklenmesine sebep olacaktır. Eğer 2. buluşmayı istiyorsanız dikkatiniz sadece önünüzde olsun.


 

3-Hesap ödeme zamanı

3Bu kısımda kızlara ve erkeklere farklı önerilerde bulunmamız gerekiyor. Geleneksel adetlerimizi bir kenara bıraksak bile , genellikle ilk buluşmada hesabı erkeğin ödemesi centilmence bir hareket olarak kabul ediliyor. Ancak kızın da “bu hesabı sen ödemelisin” tavrı aynı şekilde çok itici olabilir . Yani her iki tarafta hesabı ödemeye istekli olmalı. Sonunda da eğer erkek hesabı öderse bu onun hanesine bir artı kazandıracaktır. Kadınların ben ayaklarımın üstüne basan biriyim demesine de aldanmayın bütün kadınlar hesabı erkeklerin ödemesini sever. Kimse kimseyi kandırmasın lütfen!

2-Eski (ex) sevgilinizden bahsetmeyin

2İlk buluşma eski sevgililerden bahsetmek için uygun bir zaman değildir. Siz eski sevgilinizi unutmuş olsanız da ilk buluşmanızda ondan bahsetmeniz aslında daha onu unutamamış olduğunuzu gösteren önemli bir işarettir. Daha sonra eski ilişkilerinizden konuşmak için uzunca bir zamanınız olacağını aklınızdan çıkarmayın. Ama siz siz olun yine de anlattığınız herşeyin daha sonra kendi aleyhinize kullanacağını da unutmayın.
1-Çok içmeyin

1İlk buluşmada  kontrolünüzü kaybedecek kadar içki içmeyin. Hiç kimse yeni tanıştığı potensiyel sevgilisini kontolünü kaybetmiş bir halde görmeyi tercih etmez. Unutmayın ki içki şişede durduğu gibi durmaz ve ilk randevularda bu hataları genellikle kaldırmaz. Tabiki daha ilk randevusunda yerlerde sürünüp, kusan ve daha sonra evlenen çiftler de olacaktır. Ama yinede unutmayın.  İSTİSNALAR KAİDEYİ BOZMAZ!

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !